Tomasz Wełna, student krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych - uczeń prof. J. Karwackiego, zaprezentował w Galerii zestaw rysowanych z wyobraźni barwnych pasteli. Obrazy są emanacją bogatych pokładów wyobraźni autora, który otwiera przed widzem przedziwny, tajemniczy świat wizji z pogranicza Tolkienowskiej baśni i podstaw ziemskiego bytu. Wizje zostały skomponowane z wyrafinowaniem i konsekwencją. Cechuje je wyszukana kompozycja oraz walor i barwa budujące precyzyjnie zamierzony nastrój, dzięki czemu autor zmusza nas do zatrzymania się przed każdym obrazem i przynajmniej do próby odczytania jego intencji twórczych - a to już wielki sukces.


  Grażyna Smalej ukończyła z wyróżnieniem krakowską ASP w 2001 r., wykonując dyplom w pracowni prof. J. Waltosia. Stypendystka fundacji Hansa Bernhardta, uzyskała również Grand Prix w konkursie Ministerstwa Kultury dla młodych malarzy. Jej malarstwo cechuje wielka dojrzałość i biegłość warsztatowa. Będące elementem większości jej obrazów postacie ludzkie są, pomimo pewnych stylizacji, ”żywe” i dynamiczne - integralnie związane z tłem, dającym im właściwą głębię - tak kompozycyjną, jak i treściową. Choć ten nurt w malarstwie ma już wielu przedstawicieli, to w pracach artystki miło zaskakuje nas świeżość, dobre wyczucie koloru, swoboda i inwencja malarska.


  Rafał Bernatek, urodzony w Skarżysku Kamiennej, jest studentem Wydziału Inżynierii i Technologii Chemicznej PK. Only human... only life... - to tytuł jego pierwszej wystawy fotograficznej. Prezentuje ona przede wszystkim fotografie reportażowe - uwieczniające ciekawe sceny i wydarzenia. Są to obrazki z ZOO, migawki rajdowe czy wreszcie portret sytuacyjny. Pomimo że fotografuje poczciwym Zenitem, pomimo związanych z tym niedoskonałości technicznych, jego fotografie zaskakują dynamiką i świeżością spojrzenia. Głównym tematem jego prac jest człowiek. Z otaczającego go świata autor wybiera najciekawsze fragmenty. Już pierwsza konfrontacja z gronem doświadczonych fotografików w konkursie ”Politechnika Krakowska w moim obiektywie” zaowocowała nagrodą w grupie tematycznej: życie kulturalne, sport i wypoczynek. Czekamy na kolejne udane prace.


  Magdalena Nałęcz uzyskała w 1995 r. w krakowskiej ASP dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. J. Szancenbacha, a dyplom z rysunku u prof. S. Karpowicza. Prace artystki prezentowane były w renomowanych galeriach Krakowa i Krynicy oraz w Niemczech (Bliesbruck-Reinheim). Wystawę w GIL-u można by zatytułować ”Ostatni seans filmowy” - prezentuje ona bowiem obrazy będące swoistym kolażem filmowego plakatu, kamer i akcesoriów budujących filmowy plan. Są to jakby klatki wybrane z filmowej taśmy, nastrojowe i zmuszające do refleksji, otwierające okno na barwy pór roku, na ludzką duszę i na... przemijanie. Niektórzy, jak np. A. Brincken, widzą w jej pracach plakaty-płótna powiększone do rzeczywistej skali, będące być może odbiciem życia, które przerosło kabaret.