GALERIE


GALERIA Politechniki Krakowskiej "Stara Polana"

34-500 Zakopane, ul. Nowotarska 59, tel.: 018 20 64 015

Danuta Zajda

    Janusz Tycner urodził się w Zakopanem, mieszka w Suchem – podhalańskiej wsi koło Poronina, z której pochodzi jego matka. Już od dziecka przejawiał zdolności plastyczne, mając 12 lat zdobył Złoty Medal na międzynarodowym konkursie dziecięcym Kanagawa w Japonii za obraz malowany na szkle. W 1991 r. ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. A. Kenara w Zakopanem. Pracował jako animator w Studiu Filmów Animowanych w Krakowie i Warszawie. Od 1995 r. współpracuje z “Tygodnikiem Podhalańskim”. Znany jest przede wszystkim z satyrycznych rysunków, ukazujących z przymrużeniem oka wady i zalety góralskich osobowości. Współpracował z Biurem Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem, projektował m.in. dyplomy dla uczestników festiwalu, plakaty, pocztówki, plakietki. Dla Festiwalu Folkloru CIOFF w Gannat – Francja (1995 r.) zaprojektował maskotkę. Projektował również wzory zabawek drewnianych. W latach 1995-1996 Urząd Miasta Zakopanego wydał kalendarze ścienne ozdobione jego rysunkami. Malarstwem sztalugowym zajął się w trakcie przygotowań do egzaminów na Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie, obecnie jest studentem III roku Wydziału Grafiki ASP. Zajmuje się także ilustrowaniem książek, głównie bajek dla dzieci, projektowaniem plakatów i malarstwem na szkle.
  
Agnieszka Kucia – absolwentka Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w roku 2002. Praca twórcza w dziedzinie malarstwa, rysunku i fotografii. Na przełomie czerwca i lipca zaprezentowała obrazy i obrazki pt. “Automobile i...”. Ponad 70 barwnych impresji na temat samochodów – od najstarszych po supernowoczesne – stanowiło ucztę dla oczu nie tylko zapalonych automobilistów. Staranna kolorystyka, profesjonalna oprawa i ogrom pracy zasługują na uznanie. Na wystawie pokazano również leżaki, wszak wakacje dopiero się rozpoczynały.
  
Lipcowo-sierpniowa wystawa to prezentacja wybranych prac uczestników pleneru w Poroninie członków Koła Naukowego Wydziału Architektury PK “Sztuka”. Plener odbył się pod opieką artysty grafika Ryszarda Grazdy. Uczestnicy pleneru to: Joanna Gruca, Magdalena Dróżdż, Marta Stefaniak, Monika Kuczyńska, Anna Pędziwiatr, Anna Spałek, Agnieszka Sempioł, Anna Kapusta, Paulina Stoch, Aleksandra Bąk, Anna Bubka, Barbara Ratoń, Krzysztof Kowal, Artur Suchan, Konrad Babicz, Maciej Troszak, Marcin Straszewski, Wojciech Witek.